Notice: Undefined variable: spis_uprawnien in /wp-content/themes/bjornbjorn-child/content_trener-page.php on line 398
Poniżej znajdują się do pobrania materiały dla trenerów.
- „Dyscyplina w Rodzinie Zastępczej. Jak kierować własnym zachowaniem by móc wpływać na zachowanie dzieci”
- Wzór umowy na szkolenie – do podpisania z zamawiającym przed szkoleniem.
- Ustal szczegóły szkolenia z zamawiającym;
- Dokładnie wypełnij umowę i przekaż do podpisu;
- Skontaktuj się z Zarządem w celu dostarczenia umowy do podpisania;
- Umowa jest podpisywana w kilku egzemplarzach. Jeden podpisany przez obie strony egzemplarz musi się znaleźć w dokumentach Koalicji w celu wypłaty wynagrodzenia trenerowi.
Wszelkie zmiany w umowie należy wcześniej skonsultować z Zarządem Koalicji.
Program warsztatu:
I. Wprowadzenie i style wychowania
II. Wychowanie i filozofia dyscypliny
III. Efektywny nauczyciel: cechy, wiedza i umiejętności
IV. Rodzice i kultura
V. Cele rodzicielstwa zastępczego i kierowania zachowaniem
VI. Podsumowanie
Kompetencje, na których koncentruje się całe szkolenie:
- Uczestnicy przedstawią się, powiedzą jak długo są rodzicami zastępczymi i opowiedzą o niektórych wyzwaniach, z jakimi się mierzą.
- Uczestnicy rozwiną w sobie wrażliwość na potrzeby każdego dziecka, jego prawo do normalizacji, sprawiedliwości I szacunku.
- Uczestnicy zrozumieją różnice w stylach wychowania i powiązanie stylów wychowania z kompetencjami społecznymi i szkolnymi.
- Uczestnicy zidentyfikują własne style wychowania oraz rozważą mocne i słabe strony własnego podejścia wychowawczego.
- Uczestnicy zrozumieją, że samodyscyplina jest pożądanym skutkiem kierowania zachowaniem, oraz że samodyscyplina to proces, na który wpływają stadia rozwoju oraz czynniki środowiskowe.
- Uczestnicy poznają trzy podejścia do kierowania zachowaniem: dyscyplinę, kontrolę i karanie, zapoznają się z ich definicjami i dowiedzą się, w jaki sposób mogą one ułatwiać, utrudniać lub nawet uniemożliwiać dziecku nauczenie się samodyscypliny.
- Uczestnicy uświadomią sobie, dlaczego zdarza im się stosować kontrolę i kary w kierowaniu zachowaniem dzieci oraz jak rozpoznać, którego podejścia używają.
Streszczenie:
- Uczestnicy zrozumieją, że rodzice odznaczają się cechami, wiedzą i kompetencjami, które są właściwe dla efektywnych nauczycieli, i uzyskają wgląd we własne podejście wychowawcze poprzez ocenę swoich mocnych i słabych stron w tym obszarze.
- Uczestnicy zrozumieją, że są odpowiedzialni za poznanie i poszanowanie pochodzenia kulturowego dziecka (lub rodziny); oraz poznają cele kulturowe, które wzmacniają doświadczenie umieszczenia w nowej rodzinie – z perspektywy dziecka, jego rodziny biologicznej oraz rodziny zastępczej.
- Uczestnicy poznają 4 cele, które należy wziąć pod uwagę, wychowując dziecko przejawiające trudne zachowania, oraz uświadomią sobie ukryte („błędne”) cele i przekonania, które przyczyniają się do niewłaściwych zachowań dzieci.
- Uczestnicy dowiedzą się, jak kierować dzieci ku bardziej pozytywnemu celowi zgodnemu z ich potrzebą przynależności do rodziny.
- Uczestnicy zrozumieją, że ich umiejętności komunikacyjne wpływają na zachowanie dziecka i jego gotowość do werbalizowania uczuć.
- Uczestnicy poznają sposoby uczenia dzieci rozwiązywania problemów i negocjowania z innymi.
- Uczestnicy zrozumieją znaczenie pozytywnych spotkań (interakcji) z dziećmi przyjętymi dla budowania przywiązania.